Below Zero Bite: Circulair renoveren – behouden wat al goed is

Gisteren was het Duurzame Dinsdag. Een mooi moment om stil te staan bij de vraag: hoe maken we onze ambitie voor een CO₂-negatieve toekomst concreet in ons dagelijks werk?
Door kennis en ervaringen uit onze projecten met elkaar te delen. Daarom organiseren we de Below Zero Bites: korte kennissessies waarin collega’s laten zien hoe we duurzaamheid in de praktijk brengen.
Tijdens deze editie nam collega Dave ten Hoope ons mee in het Blaeustraatkwartier van Woonwaard in Alkmaar. Binnen dit project geldt het principe: biobased, circulair of gerecycled, tenzij het niet mogelijk is.
Dat betekent vooral: behouden wat al goed is. Zo worden bestaande vloeren waar mogelijk hersteld. In lege woningen wordt gekozen voor een renovatievloer van Havebo in plaats van een nieuwe CompoFloor-vloer. Ook wordt beglazing circulair toegepast en worden refurbished mechanische ventilatiesystemen ingezet.
Daarnaast zijn er verschillende biobased oplossingen, zoals voorzetwanden met Isovlas, knieschotten van houtskeletbouw en Hemkor Jute Blend dakisolatie. Aan de voorzijde komen nieuwe dakpannen, terwijl op de overige dakvlakken circulaire dakpannen worden toegepast.
Het resultaat: 51% van de totale massa van de toegepaste materialen bestaat uit biobased of circulaire toepassingen. De overige 49% bestaat uit nieuwe productie, vooral door installaties en zwaardere materialen zoals baksteen, nieuwe keramische dakpannen en staal.
Een mooie illustratie van wat er mogelijk is als we bij ieder onderdeel de vraag stellen: kunnen we het behouden, herstellen of opnieuw gebruiken?
En natuurlijk zijn we ook benieuwd naar de ervaringen van de bewoners!
Meer weten over onze duurzame ambitie en hoe we hier samen aan werken? Kijk op www.deknopgaatgoedom.nl.


