Onze deelname aan de Bewust Veilig-dag 2026
Op woensdag 25 maart stonden we opnieuw stil bij iets dat voor ons elke dag vanzelfsprekend zou moeten zijn: veilig werken. Dit jaar had de Bewust Veilig-dag 2026 extra glans, want de landelijke campagne bestond 10 jaar. Een bijzonder moment om stil te staan bij hoeveel stappen onze sector in een decennium heeft gezet, en hoeveel verantwoordelijkheid we daarbij samen dragen. Het thema van dit jaar: βπππ’π₯π’π π πππ«ππ π°ππ«π€π ππ₯π€π πππ β. Want veiligheid is geen actiepunt, maar een mindset, op onze projecten Γ©n op kantoor.
En wat een geslaagde editie! Op de projecten en op kantoor werden collegaβs verrast met feestelijke cupcakes ter ere van het 10-jarig jubileum. Een mooi en laagdrempelig moment om samen stil te staan bij wat veiligheid voor ons betekent.
ππππ’π―π’πππ’πππ§ π¨π© ππ π©π«π¨π£πππππ§ ππ§ π€ππ§ππ¨π¨π«
Gedurende de dag maakten we gebruik van de toolboxen van de landelijke organisatie, met onderwerpen zoals bewust veilig gedrag, fysieke belasting en veilig werken met materieel. Ook werd de veiligheidsquiz enthousiast, en soms zelfs fanatiek, ingevuld door onze collegaβs.
Tijdens de projectbezoeken voerden managers werkplekinspecties (WPIβs) uit en gingen zij actief in gesprek met teams op de bouwplaatsen.
De algemene indruk was positief:
Β·Β Β Β Β Β Β Β Β de werkplekken waren opgeruimd en overzichtelijk
Β·Β Β Β Β Β Β Β Β er was een prettige sfeer
Β·Β Β Β Β Β Β Β Β teams werkten zichtbaar goed samen
Β·Β Β Β Β Β Β Β Β en de verzorgde uitstraling in Logchies-kleding viel direct op
Er kwamen waardevolle inzichten naar voren en er zijn aandachtspunten verzameld die we meenemen in onze continue verbetercyclus. Want veilig werken is nooit βafβ, het vraagt elke dag opnieuw om aandacht.
De Bewust Veilig-dag 2026 heeft het bewustzijn Γ©n het gesprek over veiligheid opnieuw versterkt. Een mooie reminder dat we het samen doen: collegaβs, partners, opdrachtgevers en iedereen op en rond onze projecten.
We kijken alvast uit naar de volgende editie op woensdag 24 maart 2027 en daar zijn we natuurlijk weer van de partij!


